Mustafa: LDK do tė qėndrojė nė opozitė

Shko poshtė

Super Mustafa: LDK do tė qėndrojė nė opozitė

Mesazh nga T-o-S-i prej Sun Jan 30, 2011 8:27 pm


Kryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės (LDK), Isa Mustafa, ka thėnė se partia e tij nuk ka marrė ftesėn pėr tė qenė pjesė e qeverisjes gjithėpėrfshirėse, por edhe nėse merr ftesė, pėrgjigjja do tė jetė negative, pasi sipas tij LDK do tė qėndrojė nė opozitė dhe se nuk do tė bėjė pazar me premtimet e dhėna para elektoratit.

“Ne jemi pėrcaktuar edhe gjatė fushatės nė komunikimet tona qė kemi pasur me anėtarėsinė dhe qytetarėt. Mbetet ashtu siē kemi thanė nė opozitė, ndėrkaq, ne do tė pėrcaktohemi dhe tė deklarohemi pasi qė rezultatet tė certifikohen”, ka thėnė Mustafa tė dielėn pas akademisė pėrkujtimore me rastin e njėvjetorit tė ndarjes nga jeta tė ish-nėnkryetarit tė LDK-sė, Fadil Ferati.

Sipas Express, kreu i LDK-sė ka thėnė se ndėrkombėtarėt nuk kanė arsye tė bėjnė presion pėr njė koalicion me PDK-nė dhe se zgjidhja do tė bėhet sipas mandatit tė marrė nga qytetarėt.

Pėr sa i pėrket ndonjė ftese tė mundshme nga kryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi, pėr njė qeverisje gjithėpėrfshirėse, Mustafa ka thėnė se nuk kanė ndonjė kontakt tė drejtpėrdrejtė edhe pse qėndrimi i LDK-sė tashmė dihet.

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi