Thai premton qeveri me orientim evropian

Shko posht

Super Thai premton qeveri me orientim evropian

Mesazh nga T-o-S-i prej Mon Jan 31, 2011 3:09 pm


Kryetari i PDK-s, Hashim Thai, njhersh kryeministr n largim, nuk ka dashur t flas nse u ka br oferta partive politike pas publikimit t rezultatin prfundimtar t zgjedhjeve nga ana e KQZ-s, ku partia e tij ka fituar m shum mandate n Kuvendit e ardhshm.

Sipas Thait, qeveria e re do t formohet menjher pas certifikimit t rezultateve dhe se ajo qeveria do t ket orientim evropian.

Partia fituese me nj rezultat binds sht PDK-ja. E ritheksoj edhe njher se menjher me certifikimin e rezultatit zgjedhor do t kemi edhe qeverin e re shumetnike, shumprfshirse n kuptimin politik dhe e standardeve euroatlantike, ka thn t hnn Thai, raportoi RTK

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi