N PDK Thai e ka fjaln e fundit

Shko posht

Super N PDK Thai e ka fjaln e fundit

Mesazh nga T-o-S-i prej Mon Jan 31, 2011 3:10 pm


Raporti sekret i Inteligjencs amerikane t KFOR-it i vitit 2004 flet se n Partin Demokratike t Kosovs, Hashim Thai e ka fjaln e fundit pr gjithka.

N kt raport, nj kopje t t cilit e ka gazeta Koha Ditore, ku flitet pr mnyrn se si funksionojn mes vete Hashim Thai me Xhavit Halitin, KFOR-i bazohet n t dhnat q i ka nxjerr nga Lidhja Demokratike e Kosovs. Kurse aty prshkruhen edhe metodat se si krert e PDK-s jan munduar t kamuflojn para publikut n situata t ndryshme.

Haliti dhe Thai jan prpjekur t mos krijojn raporte t afrta me njri-tjetrin, sidomos para medieve. Mirpo ata kan takime private dhe nj komunikim shum t afrt mes vete. LDK-ja beson se pr momentin Xhavit Haliti sht njeriu m i rrezikshm pr zhvillimin e Kosovs. N PDK, Thai sht njeriu m i fuqishm, gj pr t ciln nuk ka mdyshje. N diskutime Thai e ka fjaln e fundit, por Haliti sht ai q merret me shtje praktike, thot raporti.

Haliti nuk guxon ta anashkaloj Thain, sepse di shum gjra pr t dhe Haliti e di kt. Thai ka informacione pr Halitin prej kohs kur ka qen udhheqs i UK-s dhe t gjitha informacionet koncentroheshin tek ai. Nse Thai do tia drejtonte gishtin Halitit, Haliti e di se nuk do t ket mundsi q ta mbroj veten, thuhet n raport.

Tutje raporti v n pah se lidhjet e Halitit me SHIK-un dhe me njerzit e politiks n Shqipri ia garojn atij pozicionin politik n Kosov dhe i japin pozit me ndikim.

Gazeta shkruan se sht prpjekur q t marr nj prononcim t dieln nga Xhavit Haliti, por ai nuk sht prgjigjur n telefon.

Ish nnkryetari i LDK-s, Lutfi Haziri, aktualisht antar i Kryesis s ksaj partie, ka thn q ai edhe teknikisht e ka pasur t pamundur t jet n dijeni q partia e tij i ka ofruar t dhna KFOR-it pr PDK-n, ngase n at koh ka qen kryetar i komuns s Gjilanit.

N ann tjetr, kt t shtun KFOR-i ka br t ditur se ka ngritur nj Komision hetimor, i cili do t verifikoj shkrimet e fundit t medieve t huaja, t cilat etiketojn ish-udhheqsit e UK-s si udhheqs t krimit t organizuar, duke iu referuar dokumentit sekret t KFOR0-it, t vitit 2004

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi