Bie nga 305 metra lartėsi, mbijeton

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Bie nga 305 metra lartėsi, mbijeton

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon Jan 31, 2011 3:52 pmNjė alpinist ka rėnė nga maja e njė mali tė lartė 305 metra… dhe mbijetoi.

Adam Potter ėshtė gjetur nga helikopteri i shpėtimit duke qėndruar nė kėmbė pas rėnies dhe duke parė hartėn.

Skocezi ka pėsuar dėmtime nė kurriz pėr shkak tė pėrplasjes me shkėmbinjtė gjatė rėnies.

“Mali kishte disa vende me ngricė dhe rrėshqita. Kur po bija, mundohesha ta ngadalėsoja veten, por ishte e pamundur. Ngadalėsohesha kur bija nė shkurre, por rimerrja sėrish shpejtėsi”, tha Potter.

Burimet mjekėsore skoceze thanė: “Prisnim mė tė keqen kur po kėrkonim. Ėshtė e pamundur tė biesh nga ajo lartėsi dhe tė jesh nė gjendje tė flasėsh e tė qėndrosh nė kėmbė. Kjo ėshtė njė mrekulli.”

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi