PS paralajmėron protestė nė formė tė re pėr 4 shkurt

Shko poshtė

Super PS paralajmėron protestė nė formė tė re pėr 4 shkurt

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon Jan 31, 2011 8:42 pmTiranė, 31 janar - Grupi parlamentar i Partisė Socialiste ka pėrfunduar ka mbajtur sot mbledhjen e tij, ku ėshtė vendosur rifillimi i protestave kundėr qeverisė mė 4 shkurt.
Deputeti Sajmir Tahiri ka deklaruar nė njė konferencė pėr shtyp, se protesta e sė premtes do tė ketė formė tjetėr nga ato tė deritanishmet, raporton Top Channel.
“Demonstrata e sė premtes do ketė njė formė tėrėsisht tjetėr, e cila do t’u bėhet e qartė qytetarėve nga dita e nesėrme”, ka deklaruar Tahiri.

Ai ka bėrė tė ditur se grupi i socialistėve ka firmosur edhe njė kėrkesė, pėrmes tė cilės shpallet antikushtetues komisioni hetimor pėr ngjarjet e 21 janarit.
“Komisioni hetimor ėshtė ngritur pėr tė penguar drejtėsinė tė bėjė drejtėsi. Ėshtė firmosur njė kėrkesė pėr shpalljen antikushtetues tė kėtij komisioni hetimor”, ka pohuar Tahiri.
Ai ka shtuar mė tej se PS nuk do tė tėrhiqet derisa tė jenė dorėzuar oficerėt e gardės, pėrgjegjės pėr viktimat e 21 janarit dhe pėr tė penguar sulmet e kryeministrit ndaj institucioneve.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi