Filluan grevat pėr pagat

Shko poshtė

Super Filluan grevat pėr pagat

Mesazh nga Zyma prej Wed Feb 02, 2011 9:44 am


Nxėnėsit e gjimnazit “Sami Frashėri” nė Prishtinė sot janė kthyer nė
shtėpitė e tyre. Ata gjetėn tė mbyllura dyert e shkollės. Mėsimdhėnėsit e
tyre kanė hyrė nė grevė, pėr shkak se dje, as sot nuk morėn pagat me
shtesėn e premtuar nga kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi.
Lajmin
pėr fillimin e grevės nė kėtė shkollė e konfirmoi pėr Koha.net edhe Ali
Shabani, kryetari i Sindikatės sė Bashkuar tė Arsimit tė Shkollave tė
Kosovės, sindikatės mė tė madhe nė vendin tonė. Ai ka paralajmėruar njė
konferencė shtypi pėr orėn 10.
Kryeministri nė largim, Hashim Thaēi,
gjatė fushatės zgjedhore kishte premtuar rritje pagash pėr shėrbyesit
civilė, punėtorėt e arsimit parauniversitar dhe ata tė shėndetėsisė
rritje pagash 50 pėr qind. Kjo rritje duhej tė fillonte tė merrej me
pagat e janarit. Por dje, zėvendėsministri i Ekonomisė e financave,
Bedri Hamza, komunikoi se pagat do tė ishin ato qė kanė qenė para
rritjes sė premtuar dhe se duhej tė konsideroheshin paradhėnie, kurse me
rritje do t’i merrnin pasi tė miratohej buxheti nga pėrbėrja e re
Parlamentit tė Kosovės.
Fondi Monetar Ndėrkombėtar ka tėrhequr
vėrejtjen qė kur u bėn premtimet pėr rritje, se do tė shkelej
marrėveshja e Qeverisė sė Kosovės me tė po ndodhi siē thoshte
kryeministri dhe se nuk do tė kalonte pa pasoja.
Shef i arsimit nė Komunėn e Prishtinės, Resik Beqiri, ka thėnė pėr
“Express” sė ėshtė vetėm ky gjimnaz qė ka marrė kėtė vendim por ai nuk
ka garantuar se kėtė nuk do ta bėjnė edhe shkollat e tjera.

“Ne sapo jemi informuar se Sindikata e Gjimnazit ‘Sami Frashėri’ ka
marrė vendim pėr hyrje nė grevė. Nė shkollat e tjera, si fillore ashtu
edhe tė mesme mėsimi ėshtė duke u zhvilluar normalisht”, ka thėnė Beqiri

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Filluan grevat pėr pagat

Mesazh nga Zyma prej Wed Feb 02, 2011 11:24 am

Skan faj me vjen shume keq qe keta qytetar u mashtruan perseri marreeee

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi