Nuk ka paga me rritje sipas premtimeve e vendimeve

Shko posht

Super Nuk ka paga me rritje sipas premtimeve e vendimeve

Mesazh nga Zyma prej Wed Feb 02, 2011 9:45 am


Nuk ka paga me rritje pr msuesit, polict, shrbyesit civil e kategori
t tjera t cilave u ishte premtuar e m von edhe ishte vendosur pr
kt nga qeveria Thai. T paktn kjo nuk do t ndodh pr muajin janar.
Kjo sht konfirmuar para pak astesh nga zv. ministri i Ekonomis dhe
Financave Bedri Hamza pas nj takimi q pati kryeministri Hashim Thai
me sindikalistt kosovar, raporton KTV. Ai tha se arsyeje pr kt
sht mosmiratimi i buxhetit dhe bisedat q po i bjn me
ndrkombtart pr vendimin e rritjes s pagave i cili u kontestua
shum nga ndrkombtart. Hi me larg se dje zvendskryeministri n
largim i Kosovs, Hajredin Kui, sht shfaqur i ashpr n deklaratat
ndaj ICO-s. Rreth njoftimeve pr mundsin e anulimit t vendimit pr
pagat nga ICO-ja, Kui, ka thn: Le ta harroj dikush q n Kosov mund
shfuqizohen vendimet e institucioneve legjitime t pavarura. sht
folur se ICO-ja mund t ndrhyj, por ajo nuk mund ta bj kt. Kosova
nuk sht vend nn protektorat. Ajo sht ktu pr implementimin e
Planit Ahtisaari, ka thn Kui.

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi