Shimpanzet vajtojn t vdekurit e tyre (video)

Shko posht

Super Shimpanzet vajtojn t vdekurit e tyre (video)

Mesazh nga Zyma prej Wed Feb 02, 2011 9:51 am


Gazeta britanike Telegraph ka publikuar nj video, ku shihet shimpanzeja femr duke qar t voglin e saj t vdekur.
Videoja,
e cila tregon sesi shimpanzeja vajton t voglin e saj t vdekur, sht
br n Zambia nga dr. Katherine Cronin, Edwin Van Leeuwen dhe prof.
Mark Bodamer nga Universiteti Gonzag n Washington.
Ata besojn se kjo sht hera e par q xhirohet nj lloj i ktill i sjelljes s shimpanzeve.

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Shimpanzet vajtojn t vdekurit e tyre (video)

Mesazh nga Zyma prej Wed Feb 02, 2011 12:06 pm

intersante rast shum i rrall

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi