Banorėt kundėr Ogrenit

Shko poshtė

Super Banorėt kundėr Ogrenit

Mesazh nga Rreze prej Thu Feb 03, 2011 9:07 am


Alma dhe Mirjeta dalin nė oborr dhe duke biseduar, flasin edhe pėr Ogrenin. Mirjeta i tregon pėr bisedėn qė pati me Ogrenin dhe thotė se edhe sikur Neda ta kishte pyetur Ogrenin nėse mund ta pinte njė cigare, ai nuk do ta kishte lėnė. “Kush ėshtė Ogreni qė ta pyeste?!” – i thotė Alma. Mė pas Alma i tregon bisedėn qė ka pasur ajo me Ogrenin dhe shprehet se nuk i kanė pėlqyer fjalėt e tij lidhur me Nedėn. “Tha qė ne nuk jemi shoqe tė mira pėrderisa i kemi dhėnė cigare?!” – shprehet Alma. Mirjeta thotė se ėshtė faji i Nedės qė e toleron aq shumė dhe se Ogreni ka fi lluar ta pėrdorė. Ajo mendon se Ogrenit i ėshtė rritur mendja, sepse tani e pėlqen edhe Jonela. “E di qė e ka aty Nedėn, prandaj sillet ashtu”, – thotė Mirjeta. Vajzat vazhdojnė tė flasin derisa dalin edhe vajzat e tjera nė oborr dhe tė gjitha sė bashku kėrcejnė nėn sfondin e muzikės qė i ka vendosur “Vėllai i Madh”.
Banorėt kundėr Ogrenit
Ergysi dhe Klodjana flasin pėr Nedėn dhe Ogrenin. Ajo thotė se Ermela ka tė drejtė kur thotė se Ogreni nuk fl et me personin qė ka pėrballė, por mundohet ta nxjerrė veten sa mė mirė pėrballė publikut. “Pėr mendimin tim ai ėshtė lento dhe me mua ka vetėm marrėdhėnie institucionale”, – thotė Ergysi pėr Ogrenin, ndėrsa pėr Nedėn thotė se, “mban leksion” kur diskuton dhe nuk di tė bėjė asgjė tjetėr. Pėr ta fl asin edhe Shkėlqimi me Almėn, ku kjo e fundit i tregon reagimin e Ogrenit pėr cigaren e Nedės. Shkėlqimi mendon se Ogreni e ka problem diferencėn e moshės qė ka me Nedėn, por Alma thotė se kur ka ndjenjė nė njė lidhje, nuk ka rėndėsi mosha. Shkėlqimi thotė se nuk i pėlqen qė Ogreni i trajton edhe vajzat e tjera njėsoj si Nedėn, duke nėnkuptuar Jonelėn. Pas pak Shkėlqimi largohet dhe afėr Almės shkon Ogreni, i cili i fl et me ironi Almės. “A bėrė ndonjė vepėr tė bukur?” – i thotė ai dhe biseda vazhdon me replika kundėr njėri-tjetrit.
Klodjana: I kam thėnė Nedės tė mos lidhet me Ogrenin
Klodjana dhe Ergysi bėjnė thashetheme, ndėrkohė qė banorėt e tjerė janė ēuar tė kėrcejnė. Ergysi e pyet Klodjanėn nėse Ogreni ėshtė i lidhur me Nedėn. Duke folur pėr marrėdhėniet e tyre, Klodjana i tregon Egysit qė e ka kėshilluar Nedėn qė tė mos lidhet me Ogrenin, sepse ai rri me femrat pėr t’i dhėnė rėndėsi vetes, sepse me meshkujt nuk mund tė rrijė.

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Banorėt kundėr Ogrenit

Mesazh nga Zyma prej Thu Feb 03, 2011 11:19 am

shpresoj qe te shtunen te Nominohet ky qiko djali Ogreni

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Banorėt kundėr Ogrenit

Mesazh nga Gonna prej Thu Feb 03, 2011 12:49 pm

Shum po ju doke vetja kishe un sedi qysh po i pelqen nedes se

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Banorėt kundėr Ogrenit

Mesazh nga Rreze prej Thu Feb 03, 2011 7:26 pm

Joo more boll i mir asht ishalla nuk nominohet

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Banorėt kundėr Ogrenit

Mesazh nga Zyma prej Thu Feb 03, 2011 8:23 pm

Po valla i mir Phiiii si grat e kqija

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Banorėt kundėr Ogrenit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi