Nje i vrare dhe tre te plagosur ne Prizren

Shko poshtė

Super Nje i vrare dhe tre te plagosur ne Prizren

Mesazh nga ditush prej Thu Feb 03, 2011 4:59 pm

Burim Shabani, 22 vjeēar, ėshtė vrarė, ndėrsa tre perona tė tjerė, nė mesin e tė cilėve edhe babi i viktimės janė plagosur, gjatė njė konflikti me armė, qė ndodhi nė orėt e paradites, nė zyret e njė qendre tregtare, nė katin e dytė tė njė ndėrtese qė ndodhet nė kompleksin e tregut tė gjelbėr nė Prizrenit, konfirmoi tė mėrkurėn policia rajonale nė kėtė qytet.
Njė incident i rėndė me armė ndodhi tė mėrkurėn nė Prizren, pikėrisht nė zyrat e njė godine, qė ndodhet brenda kompleksit nė tregun e gjelbėr, nė lagjen “Ortakoll” me ē’rast njė i ri 22 vjeēar humbi jetėn, ndėrsa nga tė shtėnat u plagos babai i viktimės dhe dy persona tė tjerė, raporton KosovaLive.
Zėdhėnėsi rajonal i policisė nė Prizren, Hazir Berisha, duke konfirmuar rastin, tha se ngjarja ka ndodhur diē pas orės 11 tė paradites, brenda mjediseve tė njė zyreje nė katin e dytė tė njė qendre tregtare, ndėrsa pėrkundėr qė ėshtė herėt tė flitet pėr motivet e rastit, dyshohet se sherri ka plasur si pasojė e njė borxhi apo fajde tė pazgjidhur mes tė pėrfshirėve nė konflikt.
Ai konfirmoi se tre tė plagosurit, nė mesin e tė cilėve dhe babai i viktimės Xh. Shabani, 56 vjeēar si dhe I. A. qė tė dy nga fshati Tėrrnje dhe N. K. nga Suhareka janė dėrguar nė spital pėr trajtim dhe sipas mjekėve gjendja e tyre ėshtė jashtė rrezikut pėr jetė.
“Hetues policorė, krimteknika, kryeprokurori, njė prokuror lokal, drejtori rajonal i policisė dhe ekipet mjeko-ligjore kanė dalė nė vendin e ngjarjes, me ē’rast janė sekuestruar dy armė tė lojit pistoletė, pėr tė cilat dyshohet se janė pėrdorur nė rast”, tha togeri Berisha.
Burime nė vendin e ngjarjes ndėrkaq konfirmuan se viktima ėshtė njė djalosh 22 vjeēar, Burim Shabani.
Ndryshe ky ėshtė rasti i parė i vrasjes nė komunėn e Prizrenit, gjatė kėtij viti.
Sipas drejtorit tė policisė rajonale nė Prizren, major Nexhmi Krasniqit, gjatė vitit 2010, krimet e rėnda patėn shėnuar rėnie nė nivel rajoni, ndėrsa ishin shėnuar vetėm 5 raste dhe qė tė gjitha janė tė zbardhur, meqenėse sipas policisė, autorėt e tyre janė pėrballur me organet e drejtėsisė

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nje i vrare dhe tre te plagosur ne Prizren

Mesazh nga T-o-S-i prej Thu Feb 03, 2011 5:46 pm

U msuu ky Nezir .K me ksifar Fajde pshtoj edhe ksaj here.

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nje i vrare dhe tre te plagosur ne Prizren

Mesazh nga ditush prej Fri Feb 04, 2011 12:03 pm

popo ky u msu me ksi far sene e pshton kyyy qysh s'pshton veq djali i tij e ka hanger

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nje i vrare dhe tre te plagosur ne Prizren

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi