Fazat e puthjes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Fazat e puthjes

Mesazh nga Ditta prej Thu Feb 03, 2011 8:27 pm


Nėpėrmjet
puthjes dhe “furtunės” kimike qė lidhet me tė, kalohet nė fazėn e
ndjenjės. Sipas studiuesve faza e puthjes ėshtė vendimtare edhe pėr disa
arsye tė tjera. Puthja fut nė lojė jo vetėm gojėn dhe gjuhėn, por edhe
sytė dhe duart.
Pėlqimi “pamor” duhet tė ketė pėrkimin e tij
fizik, tė prekshėm dhe tė vėrtetė dhe puthja ėshtė prova e parė e njė
serie tė gjatė mes atij dhe asaj. Ndėrkohė qė buzėt afrohen, futėn nė
punė hundėt, tė cilat thithin feromonet e partnerit. Kėto tė fundit janė
pjesėza tė padukshme, por shumė tė rėndėsishme, sepse pėrmbajnė erėn,
kėshtu qė shėrbejnė si bazė pėr pėlqimin fizik. Nėse feromonet e
partnerit nuk tė tėrheqin, puthja do tė jetė njė dėshtim dhe nuk do tė
ēoje mė tej. Por nėse partneri pėrdor njė teknikė tė pėlqyeshme dhe
eksituese, adrenalina dhe noradrenalina, substanca kėto qė prodhohen nga
gjėndrat mbiveshkore, japin pėlqimin e tyre. Atėherė puthjet ndjekin
njėra- tjetrėn. Nėpėrmjet puthjes dhe “furtunės” kimike qė lidhet me tė,
kalohet nė fazėn e seksit dhe tė ndjenjės. Sipas studiuesve faza e
puthjes ėshtė vendimtare edhe pėr disa arsye tė tjera. Puthja fut nė
lojė jo vetėm gojėn dhe gjuhėn, por edhe sytė dhe duart.
Pas njė nate tė zjarrtė nė shtrat njerėzit janė psikologjikisht mė tė
balancuar e pėr rrjedhojė mė efecientė nė gjithė aktivitetin e
pėrditshėm, pasojė kjo edhe e ndikimit qė luan ky faktor nė tė gjitha
problemet qė kanė tė bėjnė me pagjumėsinė. Pėr tė shkuar mė pas te
ndikimi i drejtpėrdrejtė te enėt e gjakut e te faktori psikologjik, duke
u bėrė njėherėsh edhe mjekimi mė i mirė kundėr depresionit. Ekspertėt
tregojnė arsyet tė cilat e gjallėrojnė njė marrėdhėnie dhe e ushqejnė
atė pa pushim. Dashuri, tėrheqje, apo dėshirė janė faza e parė e tė
pėrbashkėtave nė ēift. Raportet intime nė ēift, mund tė jenė tė
stimuluar nga shumė nxitės dhe emocione tė tjera, mė egoiste se ato qė
pėrmendėn mė lart, pra mė tepėr se thjesht ato stimulues shpirtėrorė.
Pulsoni erotik, libidoja frojdiane, nuk ėshtė i vetmja arsye qė i shtyn
meshkujt dhe femrat drejt njė raporti seksual.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi