Inteligjentt

Shko posht

Super Inteligjentt

Mesazh nga Ditta prej Thu Feb 03, 2011 8:28 pm


Bota u takon atyre q ohen hert dgjojm q thuhet shpesh. Por q t
ngrihesh hert n mngjes nuk duhet t flesh von n dark. Por nj
studim i Satoshi Kanazawa dhe t kolegve t tij n London School of
Economics na sjell disa t reja pr nj debat t kahershm. Ata thon se
ka nj lidhje mes orareve t gjumit dhe inteligjencs: personat me nj
inteligjenc t lart jan m aktiv natn dhe flen von, ndrsa ata me
inteligjenc m t ult flen hert. Psikologu sqaron se t part tani
kryenin m shum aktivitete gjat dits dhe mundsia q ne kemi sot pr
aktivitet natn sht nj preferenc e re e evolucionit, q favorizon
m shum njerzit m inteligjent dhe tregon pr nj nivel kompleks t
konitivitetit m t lart.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi