Kur tradhtia forcon dashurin

Shko posht

Super Kur tradhtia forcon dashurin

Mesazh nga Ditta prej Thu Feb 03, 2011 8:29 pmShum
histori t jetuara personalisht na kan treguar se si tradhtia i ka
ndihmuar t shptojn madje edhe t forcojn lidhjet e tyre
sentimentale.
T gjith thon se tradhtia sht gjja m e keqe
q mund t ndodh n nj histori dashurie. Nj veprim thuajse i
pafalshm, sinonim i mungess s respektit, mkati m i madh.
Megjithat, ndonjher arrin t jet thuajse e nevojshme. Sepse nga nj
an na kujton se n dashuri ashtu si n luft nuk ka rregulla dhe nga
ana tjetr sht n gjendje t zgjoj ndjenja t prgjumura dhe t na
kujtoj se prse jemi dashuruar me partnerin ton. Shum histori t
jetuara personalisht na kan treguar se si tradhtia i ka ndihmuar t
shptojn madje edhe t forcojn lidhjet e tyre sentimentale. Por si
mund t shpjegohet fakti se nj tradhti mund t shrbej pozitivisht n
nj lidhje?
Armiku numr nj n nj ift sht rutina dhe t menduarit se n
lidhjen e tyre nuk ka m asgj pr t zbuluar. Nj tradhti mund t jet
si nj rrufe n nj qiell t qet, q vjen e vendos disa siguri. Na bn
t kuptojm dhe t qartsojm shum gjra mbi at ka duam. Tradhtia n
bn t hapim syt dhe n kt aspekt sht pozitive pr jetn n ift.

N cilat situata tradhtia mund t jet pozitive pr iftin?
Nuk mund t prgjithsohet: ajo q mund t ndihmoj nj ift, mund t
shkatrroj nj tjetr. Tradhtia shpesh mund edhe ta prkeqsoj
situatn. Sigurisht q ka shum histori q prfundojn pozitivisht nga
kjo eksperienc, por gjithmon duhet pasur kujdes: shum shpesh nj
tradhti e shkatrron nj lidhje sentimentale, n vend q t zgjidh
problemet q ajo ka.

Rreziqet e ksaj metode
T prdorsh tradhtin pr t prmirsuar situatn n nj ift mund
t jet e rrezikshme, sidomos n rastet kur ajo zbulohet nga partneri.
Me pak fjal: asnj avantazh nga tradhtia nuk do t arrij t kompensoj
rreziqet dhe vuajtjen q mund t shkaktoj. Asnjher tradhtia nuk
rekomandohet si metoda pr t shptuar nj ift n kriz.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi