Cili ėshtė lloji juaj i lėkurės?

Shko poshtė

Super Cili ėshtė lloji juaj i lėkurės?

Mesazh nga Ditta prej Thu Feb 03, 2011 8:30 pm


A e dini
se cili ėshtė dallimi midis lėkurės sė thatė dhe tė dehidruar? Shumica
nuk e dinė ndryshimin e vėrtetė midis kėtyre dy dukurive, dhe me lėkurėn
e tyre thonė se ėshtė e thatė.
Nė fakt, vetėm ėshtė e
dehidruar. Ndryshimi ėshtė nė atė qė nė lėkurėn e thatė i mungon yndyrė,
ndėrsa nė lėkurėn e dehidruar i mungon ujė, dhe prandaj trajnimi i
kėtyre dy tipave tė lėkurės ėshtė i ndryshėm.
Si tė dalloni se lėkura juaj ėshtė e dehidruar? Thjeshtė! Nėse reagon
nė ndryshimet e kohės ose nėse fitoni skuqje pas daljes nga dushi apo
pas vizitės sė saunės, me siguri keni lėkurė tė dehidruar. Nė luftėn me
lėkurėn e dehidruar do t’ju ndihmojnė krema pėr fytyrė apo serume qė
pėrmbajnė acid dhe glicerinė.
Janė edhe nė tregun tonė, i veēojmė kremat (balsam) e “Niveas” dhe
“Avon”. Pėr dallim nga balsamet e yndyrshme qė mbeten nė fytyrė,
balsamet me acid e thithin menjėherė. Pėrveē balsameve dhe serumeve,
ekzistojnė edhe balsame pėr buzė dhe krema qė ju ndihmojnė nė trajtimin e
pjesėve tė caktuara tė fytyrės.
Nėse vėreni lėkurė tė dehidruar nė trupin tuaj, ka zgjidhje edhe pėr
tė. Losionet pėr trup nė bazė tė atyre dy pėrmbajtjeve qė e freskojnė
dhe e zbusin lėkurėn e thatė nė bėrrylat apo nė kėmbė. Ua sugjerojmė ato
tė “Garnier” dhe “Neutregena”.
Njė kėshillė mė shumė ėshtė t’i pėrdorni kėto menjėherė pasi tė
laheni. Atėherė mungesa dhe nevoja pėr ujė nė lėkurė ėshtė mė e
nevojshme. Ndjeni se si kthehet jetė nė lėkurėn tuaj?

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi