Gjarpri albin me dy koka ylli i festivalit zviceran

Shko posht

Super Gjarpri albin me dy koka ylli i festivalit zviceran

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Feb 03, 2011 8:43 pmFestivali i kafshve n qytetin Basel t Zvicrs sht i njohur pr adhuruesit e kafshve t rralla dhe specieve t rrezikuara, ndrsa sivjet si mysafir nderi n kt festival po qndron gjarpri i vetm n bot albin me dy koka i njohur me emrin Mince.

Mince i takon llojit t gjarpinjve Thamnophis, dhe me trupin e shndritshm dhe syt me ngjyr t kuqe.

N bot jan gjithsej tet gjarpinj albin me dy koka, por vetm Mince bashkon kto dy karakteristika, tha pronari i Minces Tom Beser, duke shtuar se, mund t fitoj para t majme me kt zvarranik t uditshm.


_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi