Ushqim tė ėmbėl dhe shoping pėr ngushėllim

Shko poshtė

Super Ushqim tė ėmbėl dhe shoping pėr ngushėllim

Mesazh nga Ditta prej Sat Feb 05, 2011 8:06 am


Shopingu dhe ushqimi i ėmbėl, janė tregues tė vetėbesimit tė ulėt, pohojnė psikologėt.Psikologėt
kanė vėrtetuar se nė momentet kur jemi tė frikėsuar, sidomos personat
tė cilėt i mundon kompleksi se nuk janė tė rėndėsishėm, jemi tė prirė qė
ngushėllimin ta gjejmė nė ushqim tė ėmbėl apo nė shoping.
Nė njė studim, tė anketuarve u ėshtė ofruar tė shkruajnė nga njė ese
nė lidhje me vdekjen ose shkuarjen te stomatologu. Rezultatet kanė
treguar se tė anketuarit mė nivel mė tė ulėt vetėbesimi kanė ngrėnė mė
shumė biskota gjatė kėtij procesi, ndėrsa kanė blerė edhe mė shumė gjėra
nė kėtė kohė.
Shkencėtarėt besojnė se personat me mė pak vetėbesim konsumojnė mė
shumė ushqim ose dalin mė shpesh nė shoping, dhe nė kėtė mėnyrė
dėshirojnė t i ikin ballafaqimit me atė qė nuk pėlqejnė dhe qė ia kanė
frikėn.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi