Egjipt, nisa dita e 12 e protestimeve

Shko posht

Super Egjipt, nisa dita e 12 e protestimeve

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Feb 05, 2011 3:21 pmMe mijra protestues po grumbullohen n sheshet kryesore t kryeqytetit Kajro, pr t krkuar pr t 12-n dit radhazi largimin e presidentit Hosni Mubarak.

Megjithat, pavarsisht se vala e protestave ka ardhur n rritje dhe s fundmi edhe Shtetet e Bashkuara t Ameriks i jan bashkuar korrit q krkon largimin e Mubarak-ut, 82-vjeari nuk jep shenja se do t jap dorheqje.

Mediat prfoln se zvendspresidentit Omar Suleiman do t takohej sot me antar t opozits, pr tu komunikuar marrjen e pushtetit n nj qeveri t prkohshme deri n zgjedhje, por protestuesit theksojn se s bashku me Mubarak-un duan q t largohet e gjith klasa politike drejtuese nga pushteti.

Presidenti deklaroi ditn e enjte se nuk ka dshir t qndroj n pushtet, por nuk mund t largohet, pasi i friksohet nj gjendje kaosi edhe m t madh n Egjipt.

M shum se 300 persona kan humbur jetn deri tani n demonstratat e dhunshme, ndrsa vendi po humb 400 milion euro n dit, si pasoj e largimit t turistve dhe paralizimit t jets ekonomike.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi