Bastisje pa zhurmė e autoblinda nė Ministrinė e Transportit

Shko poshtė

Super Bastisje pa zhurmė e autoblinda nė Ministrinė e Transportit

Mesazh nga Zyma prej Sat Feb 05, 2011 4:45 pm


Tri ditė rresht policė tė EULEX-it kanė bastisur zyrėn e shefit tė
Prokurimit nė Ministrinė e Transportit dhe Postė -Telekomunikacionit tė
Kosovės, Nexhat Krasniqi.
Tė veshur me rroba civile dhe larg syve tė
publikut, ata kanė mbledhur tė gjitha dosjet qė kanė tė bėjnė me
tenderė tė kėsaj ministrie pėr tė paktėn pesė rrugė.
Burime tė
“Kohės Ditore” brenda Prokurorisė Speciale tė Kosovės kanė thėnė se pas
intervistimit tė Nexhat Krasniqit, tė hėnėn dhe tė martėn, policė tė
EULEX-it, tė specializuar kundėr krimeve ekonomike, kanė vazhduar
hetimet me bastisje nė zyrėn e tij, ku kanė marrė tė gjitha materialet
pėr tenderė rrugėsh e dosje tė tjera qė konsiderohen tė rėndėsishme pėr
zbardhjen e dyshimeve pėr korrupsion.
“Z. Nexhat Krasniqi, shef i
Prokurimit nė Ministri tė Transportit ėshtė marrė nė pyetje pėr dy ditė
rresht. Ai ėshtė pėrgjigjur lidhur me disa tenderė pėr rrugė. Krasniqi
ėshtė marrė nė pyetje nga policė tė EULEX-it, tė autorizuar nga njė
prokuror i Prokurorisė Speciale tė Kosovės”, ka thėnė burimi i gazetės
nė kushte anonimiteti.
“Pas pėrfundimit tė intervistės hetuesit
policorė tė veshur me rroba civile nga e mėrkura deri tė premten pasdite
thuajse gjatė gjithė ditės kanė vazhduar bastisjen. Ata kanė mbledhur
gjithēka qė kanė konsideruar se ėshtė e rėndėsishme”, ka thėnė ky burim.
Bastisjen nė Zyrėn e Prokurimit e ka konfirmuar edhe EULEX-i pa dashur
tė jepte mė shumė detaje nga hetimi.
Ndėrkohė policėt e EULEX-it nuk
janė marrė me tė dyshuarin tjetėr, ministrin nė largim, Fatmir Limaj.
Sipas burimeve, bastisjet do tė ndodhin pasi qė Limaj tė intervistohet.
Limaj dhe Krasniqi dyshohen pėr shpėlarje parash, krim tė organizuar,
shpėrdorim tė detyrės zyrtare, mashtrim dhe ryshfet. Kėtė shkrim mund ta
lexoni tė plotė nė numrin e sotėm tė Kohės Ditore.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi