Vetėvendosje nuk betohet para flamurit e Kushtetues sė Kosovės

Shko poshtė

Super Vetėvendosje nuk betohet para flamurit e Kushtetues sė Kosovės

Mesazh nga Zyma prej Mon Feb 07, 2011 1:27 pm


Katėrmbėdhjetė mandatarėt e lėvizjes Vetėvendosje, si dha katėr nga
komuniteti serb qė kanė marrė mbėshtetjen e popullit pėr t’i pėrfaqėsuar
nė legjislativ, mund tė pėrjashtohen nė fillim nga Kuvendi i Kosovės
nėse refuzojnė tė japin betimin e pėrcaktuar me Kushtetutėn e vendit.

etiketuar si “rebelėt e Kuvendit”, lėvizja Vetėvendosje ka
paralajmėruar njė befasi pėr kosovarėt nė seancėn e parė konstituive tė
Kuvendit tė Kosovės, shkruan sot “Zėri”.

Duke e lėnė pėrfundimisht si surprizė, megjithatė kanė lėnė tė
kuptohet se nuk do tė betohen para Kushtetutės dhe flamurit tė
Republikės sė Kosovės, por do tė bėjnė njė betim tjetėr qė pėrkon me
idenė dhe platformėn e tyre pėr bashkim kombėtar.Anėtarėt e Grupit Parlamentar tė Vetėvendosjes besojnė se duke
kundėrshtuar betimin me Kushtetutėn e vendit ata shprehin ‘protestėn’
ndaj kėtij akti juridik. Kushtetuta e Kosovės pėr ta, as pėr sė afėrmi
nuk i plotėson nevojat e qytetarėve tė Kosovės.“Jo me Kushtetutė! Do ta bėjmė me njė mėnyrė tjetėr, sikurse qė i
kemi pasur tė veēanta edhe idetė edhe veprimet, edhe atė ditė do tė jetė
diēka e veēantė”, thotė Glauk Konjufca.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vetėvendosje nuk betohet para flamurit e Kushtetues sė Kosovės

Mesazh nga Lim-On prej Mon Feb 07, 2011 5:32 pm

Normal :)

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vetėvendosje nuk betohet para flamurit e Kushtetues sė Kosovės

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 07, 2011 7:14 pm

Nuk Betohen po Dalin Jasht

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vetėvendosje nuk betohet para flamurit e Kushtetues sė Kosovės

Mesazh nga Lim-On prej Mon Feb 07, 2011 8:14 pm

ju konvenon vallaa me dal na Jashte

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vetėvendosje nuk betohet para flamurit e Kushtetues sė Kosovės

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi