Kush ecė shpejt, jeton mė gjatė

Shko poshtė

Super Kush ecė shpejt, jeton mė gjatė

Mesazh nga Rreze prej Thu Feb 10, 2011 8:14 am

Kėrkimet e reja tregojnė se shpejtėsia e tė ecurit nė kėmbė tek tė moshuarit ka lidhje direkte me jetėgjatėsinė e tyre.Rezultatet
e kėtij kėrkimi qė u botuan nė revistėn e shoqatės mjekėsore amerikane u
ndėrmorėn nga qendra mjekėsore e universitetit tė Pitsburgut dhe
tregojnė se personat mbi moshėn 65 vjeē qė ecin mė shpejt nė kėmbė se
bashkėmoshatarėt e tyre jetojnė mė gjatė.

Mjekėt besojnė se ecja me shpejtėsi nė kėmbė tek tė moshuarit ėshtė
tregues qė sisteme tė ndryshme nė trupin e tyre funksionojnė nė rregull
dhe mundet qė duke matur shpejtėsinė e tė ecurit nė kėmbė tė
parashikohet edhe jetėgjatėsia e tyre. Ky parashikim ėshtė i tillė qė
personat e moshuar qė ecin mė shpejt nė kėmbė gėzojnė shėndet mė tė mirė
nė krahasim me moshatarėt e tyre dhe pritet qė tė jetojnė mė gjatė.

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kush ecė shpejt, jeton mė gjatė

Mesazh nga D3M1 prej Thu Feb 10, 2011 2:17 pm

Une paskna me jetu shume Gjate

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kush ecė shpejt, jeton mė gjatė

Mesazh nga ditush prej Fri Feb 11, 2011 6:08 pm

edhe une valla paskna me jetuu gjat se heci shpejt edhe unee

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kush ecė shpejt, jeton mė gjatė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi