7 bimėt qė shėrojnė pagjumėsinė

Shko poshtė

Super 7 bimėt qė shėrojnė pagjumėsinė

Mesazh nga ditush prej Thu Feb 10, 2011 3:33 pmPara se tė pėrcaktoheni pėr tableta pėr gjumė, provoni pėrzierjet e bimėve shėruese qė do t’ju ndihmojnė tė zhyteni nė gjumė tė thellė.
Nuk arrini qė gjatė gjithė natės tė flini, pėrderisa jeni shumė tė lodhur?
Silleni nėpėr shtrat, shikoni orėn, por kurrsesi tė keni gjumė nė sy? Nėse kjo ju duket disi e njohur, ėshtė koha tė provoni disa pėrgatitje bimore, tė cilat do t’ju ndihmojnė qė mė lehtė tė flini, tė jeni mė tė freskėt dhe nė mėngjes tė jeni shumė tė kthjellėt.
Livanda
Dy lugė me gjethe tė livandės i pėrzieni me njė gotė me ujė tė valuar, e lini tė qėndrojė pėr dhjetė minuta. Mė pas, nė formė ēaji, e shtoni edhe njė lugė me mjaltė. Ēdo ditė konsumoni dy gota me kėtė ēaj, pak para se tė shkoni nė shtrat.
Limoni
Zieni dhjetė lugė me lėvore tė limonit me njė litėr ujė. E lini tė qėndrojė pėr dhjetė minuta. Para se tė flini mbushni vaskėn me ujė tė ngrohtė, shtoni gjithė ēajin dhe futuni dhe qėndroni pėr 20 minuta.
Nana
Gjashtė deri dhjetė qese tė kėtij ēaji i pėrzieni me vaj luledielli. Pėrbėrjen e mbani tė mbyllur nė njė enė prej qelqi. Me kėtė pėrbėrės lyeni kapakėt e syrit sa herė qė mendoni se kini vėshtirėsi me gjumin, jeni tė nervozuar apo jeni tė stresuar.
Aguliēet
Rrėnjėt e aguliēes i imtėsoni shumė. Mė pas i vendosni nė ujė tė valuar. Ēdo ditė konsumoni nga dy gota.
Hikėrrori
Njė lugė me hikėrror e zieni me ujė pėr njė minutė, mė pas e lini tė qėndrojė pėr 10 deri 15 minuta. Konsumoni dy-tri gota brenda ditės.
Meli
Zieni njė gotė qumėsht me dy lugė meli tė thatė. E lini tė qėndrojė pėr pesė minuta e mė pas i shtoni edhe mjaltė. E konsumoni para se tė shkoni tė flini.
Murrizi i kuq
Pėrzieni njė lugė me gjethe tė thara tė murrizit tė kuq me gjysmė luge balsam. E zieni dhe e lini tė qėndrojė pėr dhjetė minuta. Ēdo ditė konsumoni nga tri gota.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: 7 bimėt qė shėrojnė pagjumėsinė

Mesazh nga Nora prej Thu Feb 10, 2011 3:36 pm

Edhe pse nuk kam problem per pagjumsi po me pelqen edhe kjo kshille
te lumt Arditushe bravo zemer
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: 7 bimėt qė shėrojnė pagjumėsinė

Mesazh nga ditush prej Thu Feb 10, 2011 4:51 pm

ehehhe e di qe ski se hala e re jee ama kjo per ata ne moshen 20 : 21ahhaha jojo hagare se per mat vjeterr flmm NORAA LoQQkkk.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: 7 bimėt qė shėrojnė pagjumėsinė

Mesazh nga Zyma prej Thu Feb 10, 2011 11:13 pm

aiiiii pun paska mi ba keto ilaqe ashtu ja fus gjummm deri sa ti boj keto Laughing

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: 7 bimėt qė shėrojnė pagjumėsinė

Mesazh nga ditush prej Fri Feb 11, 2011 6:06 pm

ahhahah ndesh mee fjettt bonii qetoo hahah

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: 7 bimėt qė shėrojnė pagjumėsinė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi