Countryman viziton Kosovėn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Countryman viziton Kosovėn

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 11, 2011 8:38 amZėvendėsndihmės sekretari amerikan i Shtetit, Thomas Countryman pritet tė vizitojė sot Kosovėn, ku do tė takohet me kryeministrin nė largim Hashim Thaēi.
Countryman tė mėrkurėn qėndroi nė Tiranė, ndėrsa tė enjten vizitoi Shkupin. Nė 8 shkurt ai morri pjesė nė takimin e Grupit Drejtues Ndėrkombėtar pėr Kosovėn, qė u zhvillua nė Bruksel, njoftojnė mediat.

Zėvendėsndihmės sekretari amerikan i Shtetit nė Tiranė pėrcolli mesazhin qė ngjarjet e 21 janarit t’i zbardhė drejtėsia, ndėrsa kriza politike tė zgjidhet me dialog.

Ndėrkaq, nė Shkup me autoritetet maqedonase bisedoi pėr marrėdhėniet dypalėshe, pavarėsinė e gjyqėsorit, lirinė e mediave dhe dialogun politik. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi