Dy tėrmete nė Prizren

Shko poshtė

Super Dy tėrmete nė Prizren

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 11, 2011 9:58 am

Dy tėrmete me intensitet tė dobėt kanė ndodhur natėn e kaluara afėr Prizrenit. Tėrmeti i parė, me magnitudė 2-4 ballė sipas shkallės sė Rihterit, ndodhi nė orėn 02:53 me epiqendėr nė thellėsi prej pesė kilometrash, ndėrsa i dyti, me magnitudė 3,0 ballė sipas shkallės sė Rihterit, ndodhi nė orėn 03:27 minuta, ndėrsa epiqendra e tij ishte nė thellėsi prej 10 kilometrash.
Tėrmetet me magnitudė prej 2 deri mė 2,9 ballė sipas shkallės sė Rihterit konsiderohen tė vogla dhe njerėzit zakonisht nuk e ndiejnė.

Nė botė nė ditė ndodhin mesatarisht nga 1.000 tėrmete tė magnitudės sė tillė. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi