Kapet njė grup mafioz italo-shqiptar

Shko poshtė

Super Kapet njė grup mafioz italo-shqiptar

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 11, 2011 2:24 pm

Sicili, 11 shkurt - Njė bandė e akuzuar se drejton njė rrjet tė gjerė tė trafikut tė lėndėve narkotike Shqipėri-Sicili ėshtė shkatėrruar nga skuadra e policisė italiane. Agjencia e lajmeve ANSA njoftoi se policia po ekzekuton 6 urdhėr-arreste. Ato janė nėnshkruar nga skuadra e anti-mafia e prokurorisė lokale tė Catanias dhe nė to pėrfshihen katėr shqiptarė, njė shtetas grek dhe njė shtetas italian.
Sipas akuzės, organizata kriminale transportonte heroinė dhe marihuanė me barka nga Shqipėria deri nė brigjet e Sicilisė, dhe mė pas me vetura shpėrndaheshin narkotikėt nė tregun italian. Hetimet e policisė sė shtetit kanė zbuluar se trafikantėt e huaj ishin nė kontakt me organizata mafioze tė Catanias dhe Messinas, si dhe me shqiptarė tė tjerė rezidentė nė veri tė Italisė. Hetimet kanė rezultuar me sekuestrimin e 35 kg drogė, heroinė dhe marihuanė, si dhe arrestimin e njė tė kėrkuari shtetas italian, i cili ishte i arratisur dhe ishte i dėnuar me burgim tė pėrjetshėm pėr akuzėn e shoqėrizimit mafioz dhe vrasje. Policia ka sekuestruar gjithashtu edhe armė qė i pėrkisnin organizatės.


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi