Oferta joserioze, do tė mbesim nė opozitė

Shko poshtė

Super Oferta joserioze, do tė mbesim nė opozitė

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 11, 2011 5:05 pm
Pak kohė pasi kreu i Partisė Demokratike tė Kosovės, Hashim Thaēi ka thėnė se do ta formojė koalicionin me Aleancėn Kosovare e Re, Listėn Rugova dhe minoritetet, ėshtė deklaruar edhe kreu i AKR-sė, Behgjet Pacolli. Ai nė njė prononcim pėr Radio Dukagjinin ka thėnė se nuk ka asnjė marrėveshje me PDK-nė, dhe sipas tij ashtu siē po shkojnė punėt, AKR do tė mbetet nė opozitė.
Sipas tij nuk ėshtė nė pyetje vetėm posti i presidentit pse nuk ka marrėveshje pėr koalicion me PDK-nė.

“S’ka marrėveshje. Oferta ka qenė joserioze dhe neve nuk na intereson. Me sa duket ne do tė mbesim nė opozitė me partitė tjera”, citohet tė ketė thėnė Pacolli.

“Them se oferta ka qenė joserioze, ajo ka pėrmbajtur disa ministri, kryeparlamentarin dhe ato neve nuk na interesojnė, pasi nuk janė fushė e veprimit tonė. Ne jemi grup i profesionistėve dhe jemi tė betuar tė punojmė pėr shtetin e Kosovės. Me kėtė hapėsirė qė ėshtė ofruar nuk e shohim veten aty”, ka pohuar Pacolli.

Me tej nė intervistėn dhėnė Radio Dukagjinit, Pacolli potencon se posti i presidentit mbetet kėrkesa kryesore e tyre pasi siē tha ai, AKR ėshtė nė gjendje tė marr pėrsipėr kėtė post dhe tė kryej punėn ashtu siē duhet. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi