Fakiri i “Cirkut tė Tmerrit”

Shko poshtė

Super Fakiri i “Cirkut tė Tmerrit”

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Feb 11, 2011 5:32 pmPjesėtari i cirkut Hannibal Helmurto shfrytėzon veshėt e tij pėr t’i hipnotizuar njerėzit. Kėtė teknikė tė pazakontė e ka zhvilluar vetė, ndėrsa pėr fuqinė e hipnotizimit ai ėshtė falėnderues pėr njė pjesė shtesė qė ia ka ngjitur trupit tė tij.

Helmurto nė zgavrat e veshit, tė cilat i ka zgjeruar dukshėm, ka futur dy disqe rrotulluese dhe mu ato janė meritorė pėr fuqinė e tij hipnotizuese.

“Njerėzit pėrqendrohen nė format e ndryshme tė cilat i krijon disku nė kokėn e atij qė e shikon dhe nė njė moment ata janė nėn urdhrat tuaj”, thotė gjermani 39 vjeēar, i cili momentalisht ėshtė nė Britani nė turne me cirkun e tij “The Circus of Horror” (Cirku i Tmerrit).

U bė hipnotizues pasi qė dėgjoi se kjo mund t’i ndihmojė nė numrin e gėlltitjes sė shpatave, e cila ėshtė ende pika kryesore e tij nė cirk.

“Shpejtė e kam kuptuar se mė lehtė ėshtė tė hipnotizosh njerėzit me veshėt sesa sytė tuaj”, thotė ai. “Sa mė inteligjent janė njerėzit ėshtė mė lehtė t’i hipnotizosh, pasi kryesisht kanė fuqi mė tė mirė tė pėrqendrimit dhe mendimet nuk u fluturojnė tjetėr kund”.

“Nė njė rast kam bėrė njerėzit qė tė ecin nė skenė nė formė treni, ndėrsa njėri prej tyre filloi tė besojė se ishte karikaturist japonez. Nuk dinte asnjė fjalė japonisht dhe filloi tė fliste pėrēartė ato qė ai mendonte se ishin fjalė japonishte”, rrėfeu Helmurto disa nga pikat mė tė suksesshme tė tij pėr portalin “Metro.co.uk”._________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi