Dani “Ik nga Diaspora”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Dani “Ik nga Diaspora”

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Feb 12, 2011 12:06 amKėngėtari Ramadan Krasniqi-Dani ka realizuara kėngėn e tij mė tė re “Ik nga Diaspora”, klipin e tė cilės e ka promovuar nė emisionin e mėngjesit nė Klan Kosova, “Ora7”.

Nė njė intervistė tė dhėnė pėr kėtė televizion Dani ka thėnė se ai e bėrė nė kėtė kohė klipin duke mos e ruajtur kėngėn pėr verė ashtu siē bėjnė shumica e kėngėtarėve nė Kosovė, kur tregu vershohet nga klipe dhe kėngė tė ndryshme.

“Nuk mendoj si kėngėtarėt tjerė, qė thonė se jemi tė zėnė dhe nuk krijojnė spote nė kėtė kohė, e thonė realisht kėtė punė. Unė e kam bėrė tani klipin, i cili ėshtė xhiruar nė Pejė dhe nė Zvicėr, kurse tekstin e kėngės e ka punuar Avni Qahili”, ka thėnė Dani.

Kėnga “Ik nga Diaspora” ėshtė njė kėngė ritmike ku paraqet dy tė rinj tė dashuruar, ku mashkulli detyrohet tė largohet nga Kosova pėr tė jetuar jashtė vendit.

“Ėshtė njė kėngė ritmike dhe besoj qė do tė pritet shumė mirė”, ka pėrfunduar Dani.

_________________
. . . Jam Kokforte . . . Por [ Zemren ] e Kam Gjithmone Te Madhe. . . ladyshy:

-------------EDUARD-------------------
------ ◢ ▇ ◣ (L) ◢ ▇ ◣----------
------▇ ▇ ▇ ◣ ◢ ▇ ▇ ▇----------
------◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤---------
------┈ ◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤--------------
------┈ ┈◥ ▇ ▇ ◤------------------
------┈ ┈ ┈ ◥◤----------------------
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi