Sheqeri, faktor prgjegjs pr plakjen e lkurs

Shko posht

Super Sheqeri, faktor prgjegjs pr plakjen e lkurs

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Feb 12, 2011 12:10 amQ nuk na ndihmon pr linjat kt kishim koh q e kishim vn re, por tani sht e sigurt q sheqeri nuk i bn mir as rrudhave.

Sheqeri, sht ndr faktort primar prgjegjs pr plakjen e lkurs. "I uditshm", sheqeri bn mir pr trurin dhe bn keq pr linjat, dhe tani surpriz qenka dhe shkaktar kryesore pr rrudhat. Mesa duket depozitohet n proteinat e lkurs dhe ul elasticitetin e saj, shton formacionin e rrudhave.

Pr t kundrshtuar efektet e glicerins (ky sht emri shkencor), disa sallone kan gjetur lehtsi n acidin lipoik, rregullues t insulins si nj nga derivatet vegjetale, n gjendje pr t stimuluar enzimat q kan rruazat e kuqe.

_________________
. . . Jam Kokforte . . . Por [ Zemren ] e Kam Gjithmone Te Madhe. . . ladyshy:

-------------EDUARD-------------------
------ ◢ ▇ ◣ (L) ◢ ▇ ◣----------
------▇ ▇ ▇ ◣ ◢ ▇ ▇ ▇----------
------◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤---------
------┈ ◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤--------------
------┈ ┈◥ ▇ ▇ ◤------------------
------┈ ┈ ┈ ◥◤----------------------
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi