BE dhe FMN, 15 miliardė dollarė ndihmė pėr Greqinė

Shko poshtė

Super BE dhe FMN, 15 miliardė dollarė ndihmė pėr Greqinė

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 12, 2011 12:22 pmBashkimi Evropian dhe Fondi Monetar Ndėrkombėtar (FMN) kanė miratuar paketėn e re tė ndihmave pėr Greqinė, nė vlerė prej 15 miliardė dollarėsh.
Megjithatė, tė dyja institucionet kanė paralajmėruar se plani i rimėkėmbjes sė Greqisė mund tė rrezikohet nėse qeveria nuk arrin tė shpejtojė reformat fiskale dhe tė rrisė shkallėn e privatizimeve.

Athina tashmė ka shkurtuar shpenzimet publike, ka ngrirė pensionet dhe ka rritur taksat, pėr tė pėrmbushur kushtet e paketės sė shpėtimit prej 110 miliardė eurosh dhe pėr tė shmangur falimentimin. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi