Protestat kundėrqeveritare nisin edhe nė Algjeri

Shko poshtė

Super Protestat kundėrqeveritare nisin edhe nė Algjeri

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Feb 12, 2011 1:37 pmTurma e demonstruesve kundėr-qeveritarė ėshtė tubuar nė kryeqytetin algjerian, megjithė paralajmėrimet e qeverisė qė tė mos tubohen.

Raportohet pėr pėrleshje ndėrmjet protestuesve dhe forcave policore, tė cilat ishin pozicionuar pėr tė parandaluar protestėn kundėr presidentit Abdelaziz Bouteflika. Ky i fundit ndodhet nė pushtet qė nga viti 1999.

Protesta vjen njė ditė pas pėrmbysjes sė presidentit egjiptian, Hosni Mubarak.

Kryengritjet popullore thuhet se po pėrhapen edhe nė pjesė tė tjera tė botės arabe.

Grupet opozitare nė Bahrejn kanė bėrė thirrje pėr protesta tė hėnėn, kundėr diskrimiminit tė pakicės shiite nga sundimtarėt sunitė tė Mbretėrisė.

_________________
. . . Jam Kokforte . . . Por [ Zemren ] e Kam Gjithmone Te Madhe. . . ladyshy:

-------------EDUARD-------------------
------ ◢ ▇ ◣ (L) ◢ ▇ ◣----------
------▇ ▇ ▇ ◣ ◢ ▇ ▇ ▇----------
------◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤---------
------┈ ◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤--------------
------┈ ┈◥ ▇ ▇ ◤------------------
------┈ ┈ ┈ ◥◤----------------------
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi