Ja si t kemi duar t bukura

Shko posht

Super Ja si t kemi duar t bukura

Mesazh nga Ditta prej Sat Feb 12, 2011 3:49 pm

N mnyr q lkura t jet e but dhe e mbrojtur, m s shumti
rndsi ka przgjedhja adekuate e kremit pr duar, prandaj me rastin e
blerjes s ktij kremi, mos i jepni rndsi aroms dhe kutis s tij,
por strukturs dhe prmbajtjes. Lkura e duarve bhet tepr e ndjeshme
gjat ktyre ditve.

Thonjt

Ndrydhni pes-gjasht kokrra t mdha rrushi, largoni farat, e
shtojini ksaj mase edhe nj lug mjalt. Kt przierje duhet ta vini
mbi hapsirn e thonjve dhe ta lini q t veproj 10 minuta.
Fal ktij tretmani, ju do t keni thonj m t fort dhe m t bukur,
meq ata do t marrin nga rrushi dhe mjalti polifenolet dhe mineralet,
t cilat rigjenerojn strukturn e thonjve.

Kujdesi

Meq sht par se meshkujt, kur t vendosin pr femrn q u plqen,
m s shumti vmendje u kushtojn duarve t tyre, nuk sht e teprt q
edhe ju t msoheni me risit e fundit t manikyrit.

Manikyr

T gjitha femrat q i kushtojn nj kujdes t veant pamjes s tyre,
e din se manikyri sht nj gj q nuk mund t lihet anash,
prkundrazi, ai duhet t bhet sa m mir q t jet e mundur

I kuq i ndezur

Kjo ngjyr kshillohet pr gishta t shkurtr. T lyer me kt ngjyr
duken m t gjat, sidomos nse mson edhe t bni disa truke si sht
shtyrja e kutikulave drejt bazs s thoit dhe kta t fundit t mos
priten shum shkurt.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi