Ja femrat, q duhet mbajtur larg

Shko posht

Super Ja femrat, q duhet mbajtur larg

Mesazh nga Ditta prej Sat Feb 12, 2011 3:49 pm


Cilat jan femrat, q sipas meshkujve, duhen evituar dhe mbajtur larg sepse sjellin probleme gjat nj lidhjeje?
Nusja e ardhshme
Kjo lloj gruaje vuan lvizjen e akrepave t ors biologjike dhe
qllimi i saj i vetm sht gjetja e nj burri q ta oj n altar. Nuk
ka rndsi nse ishte nj vajz e lir dhe e pavarur me par, tani n
do moment ajo mendon pr t gjetur princin e saj. Shpeshher ajo bn
edhe zgjedhjet e gabuara pr shkak t nxitimit n lidhje me partnerin

Un e di m mir
Bisedat shkojn shum mir pr aq koh sa ka dialog. Vshtirsia nis
kur duhet vendosur, kush ta thot fjaln e fundit. Pikrisht kto lloj
femrash, q thon nj lum me fjal pa ndaluar, bhen t mrzitshme dhe
prsrisin vetveten. Ato kan si qllim q t thon gjithnj dika edhe
kur nuk sht vendi dhe momenti pr t folur.

Gruaja porcelan
E ndjeshme dhe delikate deri n ekstrem. Gra t ktij lloji krkojn
q t tjert t prkujdesen shum pr t, sepse do fjal, kritik,
batut, koment mund t shkaktoj kriz t tmerrshme pr dit t tra.
Shkurt me femra t tilla, meshkujve do u shkoj jeta duke krkuar falje.

Gruaja bankomat
Shpenzime, shpenzime, shpenzime sht kryefjala e tyre. Mobilim
shtpie, shopping, kpuc, lule, aksesor jan krkesat kryesore pr
t marr kartn e kreditit t partnerit. Kto lloj grash jan krcnik
pr xhepin tuaj.

Diktatorja
Nis me fjalt se bluza nuk ju shkon, duhet t vishni me mir
kmishn, duhet t ndryshoni modelin e flokveM pas vijon duke
kontrolluar do aspekt t jets suaj, duke nisur, q nga zakonet e
prditshme, miqt q frekuentoni, fjalt dhe bisedat q bni. N fund
nj burr do ta ndjej veten t transformuar nse pranon lidhjen me
partnere t till.

E pasigurta
N fillim gra t ktij lloji jan t mbla, pasi t mbulojn me
pyetje naive pa fund. M pas zbulohet se tek to ka nj pasiguri t
thell q manifestohet me xhelozi prej maniakeje. U telefonojn
partnerve t tyre 20 her n dit, krkojn t din gjithka, jetojn
n terror nga frika se mos braktisen. Dashuria e tyre kthehet n
obsesion.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi