Si t’i zbulosh mashtrimet e tyre

Shko poshtė

Super Si t’i zbulosh mashtrimet e tyre

Mesazh nga Ditta prej Sat Feb 12, 2011 3:51 pmDuhet ta
dish se nuk ekzistojnė shenja plotėsisht tė sigurta qė do tė thoshin se i
dashuri yt nuk ėshtė i interesuar pėr ty, por ja cilat janė mė tė
shpeshtat: Largohet nga ti
Kjo ėshtė njėra nga shenjat e para se diēka nuk ėshtė nė rregull.
Eviton kontaktin fizik me ty, gjen mijėra arsyetime qė tė mos takoheni.
Megjithatė, nuk duhet qė tė alarmohesh menjėherė, ndoshta “tipi” ka
probleme personale, tė cilat kanė ndikuar qė tė mos i bjerė nė mend pėr
asgjė. Para se ta kalosh tėrė natėn duke qarė, informohu dhe merr vesh
se pėr ēfarė bėhet fjalė me tė vėrtetė. Mos e sulmo dhe mos u bėj
histerike, por ngadalė bisedo dhe zgjidhi problemet nė mėnyrė tė
civilizuar. Duhet qė t’i analizosh mirė arsyetimet e tij qė tė mos
takoheni.


Tė bėn vėrejtje
Nėse i dashuri yt vazhdimisht komenton atė qė thua apo bėn ti, duke
mos hezituar qė tė tė bėjė edhe vėrejtje, kjo mund tė ketė shumė
domethėnie. Opsioni i parė ėshtė se e bėn shumė nervoz, sidomos nėse nuk
sillet gjithmonė ashtu. Por, mund tė jetė edhe se ai ėshtė njė djalė
shumė i pasigurt nė vetvete, prandaj, duke tė ngacmuar dhe nėnēmuar,
rrit vetėbesimin e tij. Duhet ta dish se koha e kaluar me tė dashurin
tėnd duhet tė jetė e kėndshme.

E zė nė gėnjeshtėr
Gjithkush qė gėnjen e ka tė vėshtirė qė t’i mbajė mend tė gjitha
gėnjeshtrat. Nėse e zė nė njė rrenė, ai duhet qė tė thotė rrena tė tjera
pėr ta mbuluar vetveten. Askujt nuk i pėlqen kur zbulon se e gėnjen i
dashuri. Por, nėse me tė vėrtetė e do, atėherė duhet tė mundohesh qė ta
kuptosh se pėr ēfarė gėnjeshtre bėhet fjalė. Nėse tė ka gėnjyer pėr
diēka rreth vetes sė tij, pėr shembull, nėse tė ka thėnė se ėshtė
futbollisti mė i mirė nė shkollė e nė tė vėrtetė nuk ėshtė, kjo mund tė
thotė vetėm se ka dashur qė tė duket mė i rėndėsishėm nė sytė e tu, pra
nuk ėshtė gėnjeshtėr e keqe. Por, nėse e tepron me gėnjeshtra, duke
thėnė se ka qenė kėtu e atje, se ka bėrė kėtė e atė, atėherė me siguri
se ke tė bėsh me njė rrenacak tė rėndomtė, nga i cili duhet menjėherė tė
ikėsh.

Tė fshehė
Pėrkundėr faktit qė jeni bashkė prej disa vitesh, ai asnjėherė nuk tė
ka njoftuar me shokėt ose familjen e tij. Kjo mund tė thotė se ai nuk e
ka seriozisht me ty, apo, nė rastin mė tė keq, mund tė thotė se tashmė
ka njė tė dashur. Nėse ia beson ndonjė problem e ai tė injoron
plotėsisht, atėherė ke tė bėsh me njė person egocentrik, i cili ėshtė i
interesuar vetėm pėr veten e tij. Nėse me tė vėrtetė i pėlqen, ai do tė
dojė qė tė dijė mė shumė rreth teje, qė tė marrė pjesė nė jetėn tėnde
dhe qė tė ndihmojė nė zgjidhjen e problemev

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi