Si t’i ruajmė flokėt nė dimėr

Shko poshtė

Super Si t’i ruajmė flokėt nė dimėr

Mesazh nga Ditta prej Sat Feb 12, 2011 3:56 pm


Kreatorėt botėror pėr modėn e flokėve nė kėtė periudhė tė ftohtė ofrojnė
disa propozime pėr atė si flokėt tona edhe nė kėto ditė me mjegull tė
mbetet trendi dhe shik, tė jetė e pėrkujdesur dhe e mbrojtur. Pėr kėtė
sezon “Bube Studio In” ju propozon shumė stile tė ndryshme me tė cilat
ēdo kush mund ta gjejė tė vetin: nga flokėt e gjata, flokė me formė
valė-valė, e deri te format asimetrike, dhe tė shkurtat “Tvigi”-format
tė cilat po kthehen nė modė. Sa u pėrket ngjyrave, rekomandimet nga ne
do tė ishin tė pėrdoren ngjyrat e nxehta pastele, si dhe megatrendi i
pėrjetshėm “Bllond”. Pėrveē formės dhe ngjyrės, ju rekomandojmė
pėrkujdesje mė specifike tė flokut nė kėtė periudhė tė dimrit, nėse doni
tė dukeni me tė vėrtetė sharmante, sepse vetėm floku i shėndetshėm dhe i
pėrkujdesur ėshtė flok i bukur. Pavarėsisht se pėr ēfarė stili dhe se
pėr cilėn ngjyrė do tė vendoseni, duhet tė jeni mė kreativ, ndihmoni
stilistit qė sė bashku ta ndėrtoni stilin tuaj unik, sepse pėrndryshe do
tė jeni vetėm kopje. Kur bėhet fjalė pėr pėrkujdesje tė flokėve nė
kushte tė dimrit ka shumė gjėra pėr tė folur. Smogu, koha e ftohtė,
temperaturat e ndryshueshme, ajri i thatė nė hapėsirat e mbyllura janė
pjesė e faktorėve qė negativisht ndikojnė nė flokun tuaj. Pėrkujdesja e
rregullt pėr flokėt e rrit nivelin e lagėshtisė tė qimes dhe mban flokun
e butė. Pėrdorni preparate qė kanė efekt hidratues dhe UVA/UVB-filtra,
si dhe preparate pėr kujdesin nė thellėsi. Por, pėrveē kujdesit qė
propozoj ta pėrdorni, ja disa kėshilla si tė dukeni trendi dhe me shumė
stil, e ndėrkohė tė keni flokė tė shėndetshme dhe tė mbrojtura.
Akcesuarėt pėr flokė janė miku i vėrtetė kur bėhet fjalė pėr
kreativitetin dhe imagjinatėn. Bėni flokėt gėrsheta, bishtaleca, lart nė
tepen e kokės.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi