Testojeni partnerin para jetės sė pėrbashkėt ?

Shko poshtė

Super Testojeni partnerin para jetės sė pėrbashkėt ?

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 12, 2011 5:08 pm


Pikat mė tė ndjeshme nė martesė apo nė njė lidhje serioze janė financat, marrėdhėniet nė familje, fėmijėt, planet dhe pritjet nga jeta, qė zakonisht sjell deri te ndarja apo shkurorėzimi.
Prandaj, britanikėve u ra ndėrmend tė mendojnė se para hyrjes nė jetė tė pėrbashkėt ta testojnė kompatibilitetin e partnerit.
Para jetės sė pėrbashkėt kontrolloni nėse ju dhe partneri juaj keni pikėpamje tė njėjta, nėse e dėshironi njė familje tradicionale apo bashkėkohore dhe a planifikon ai qė punėt e shtėpisė t’i kryeni sė bashku.
Paraja
Sa janė tė ardhurat e gjysmės tjetėr dhe a e di ai sa ju fitoni? A i ndani kursimet, apo ai dėshiron tė blejė njė veturė tė re, gjersa ju do donit tė kurseni? A qėndron paraja nė njė vend tė pėrbashkėt, apo secili mban kuletėn e tij? Planifikoni tė hapni njė llogari tė pėrbashkėt? A keni diēka kundėr qė t’i mbuloni borxhet e partnerit tuaj me paratė me tė cilat keni planifikuar t’i investoni nė shtėpi?
Shpenzimet
Nuk mund tė hiqni dorė nga kėpucėt e shtrenjta apo rrobat mė tė reja? A e fshihni nga partneri minusin nė kartelė? A luani bixhoz? A jeni tė varur nga diēka dhe a ėshtė nė dijeni partneri juaj pėr njė gjė tė tillė?
Lidhjet familjare
Cilat janė marrėdhėniet tuaja me farefisin – tė afėrm dhe tė largėt? A jeni nė kontakt me familjen dhe a planifikoni qė kėtė lidhje ta forconi edhe mė? A pėrzihen ata nė jetėn tuaj? A jeni nė marrėdhėnie tė kėqija me familjen tuaj apo tė partnerit?
Fėmijėt
A dėshironi fėmijė dhe sa? Si mendoni t’i edukoni? A pajtoheni tė investoni nė edukimin e tyre?
Religjioni
A jeni religjioz? A pajtoheni qė fėmijėt t’i edukoni nė kėtė frymė? A ju pengon nėse partneri juaj ėshtė ateist, nėse ju jeni fetar dhe e kundėrta?
Zbavitja
Si dėshironi ta kaloni kohėn e lirė – ndaras apo sė bashku? A do tė thotė pushim qė pushoni edhe nga njėri-tjetri?
Stili i jetės
Ēfarė ėshtė stili juaj i jetės? Ku do tė dėshironit tė jetonit? A mendoni qė njė ditė tė zhvendoseni nė njė vend tė qetė, jashtė qytetit?
Puna
A ėshtė karriera e partnerit tuaj e rėndėsishme sikur e juaja apo njėri prej jush duhet tė bėjė kompromis? A jeni tė gatshėm pėr njė gjė tė tillė? A planifikoni ta ndėrpritni karrierėn pas lindjes sė fėmijės sė parė? A mund njėri prej jush tė kujdeset pėr familjen?
Familje tradicionale apo moderne
A keni pikėpamje tradicionale rreth familjes – gruaja amvise, e mashkulli siguron tė ardhurat? Kush duhet tė kujdeset pėr tė hollat? Kush i paguan llogaritė? A planifikoni t’i ndani punėt e shtėpisė?
Sinqeriteti
A ndieni ende diēka pėr ish-dashuritė? A jeni tė sinqertė ndaj partnerit tuaj?

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi