Puthja e par e fotografuar ishte lezbike

Shko posht

Super Puthja e par e fotografuar ishte lezbike

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 12, 2011 10:16 pmDisa dit para Shn Valentinit, sht zbuluar nj fotografi e re e cila konsiderohet si m e vjetra ku sht regjistruar nj puthje. Artisti amerikan dhe profesori i universitetit David Gordon nuk gjeti filmin komplet por vetm serin e fotografive t vazhdueshme t ciln vendosi ta reanimoj.
Serin e fotografive e kishte br Eadweard Muybridge ndrmjet viteve 1872 dhe 1885 duke tejkaluar fotografin e mhershme The Kiss e cila sht regjistruar m 1886.

E veanta e ksaj vepre sht se pr dallim prej xhirimeve tjera t hershme t puthjeve, nuk sht prjetsuar puthja ndrmjet nj burri dhe gruaje por ndrmjet dy grave lakuriq.

Romanca gjithmon ka qen e rndsishme pr artin e filmit dhe mendoj se ka ardhur koha t rregullohet gabimi historik. Por kush do t kishte menduar se puthja e par e regjistruar n film do t jet ndrmjet dy grave? Kjo puthje dallon aq shum prej puthjeve tjera t fotografuara n at periudh kohore sa q me siguri do ti shokoj shum njerz, por shpresoj se do t ket shum m shum njerz q do t intrigohen nga kjo fotografi, komenton profesori Gordon zbulimin befasues.

Gordon do ta publikoj animacionin e reinkarnuar t fotografive pr ditn e Shn Valentinit. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi