Adi i Big Brother, fitues i 'Bota e ndryshimit'

Shko poshtė

Super Adi i Big Brother, fitues i 'Bota e ndryshimit'

Mesazh nga Rreze prej Sun Feb 13, 2011 9:20 am


Ardian Pojana, njė prej pjesėmarrėsve nė "Big Brother", ėshtė njė nga fituesit e programit "Bota e Ndryshimit" tė Fondacionit “Vodafone Albania”.
Projekti i tij ėshtė njė fushatė ndėrgjegjėsuese mbi rrezikun e varėsisė ndaj lėndėve narkotike dhe pėrdorimit tė tyre.
Motivimi i Adit vjen nga fakti qė ai vetė ka qenė njė pėrdorues i lėndėve narkotike pėr mė tepėr se 15 vjet, por me vendosmėri dhe forcė ai i dha fund kėtij makthi dhe tani ėshtė njė njeri i suksesshėm.
Fokusi i kėtij projekti janė adoleshentėt, si shtresa mė e prirur e shoqėrisė drejt pėrdorimit tė lėndėve narkotike.
Adi beson se pėrvoja e tij ėshtė njė apel mė i fortė ndaj tė rinjve se sa vetė fushatat konvencionale kundra lėndėve narkotike, shkruan gazeta ''shqip''.
Nė kuadrin e programit tė tij, ai do tė zhvillojė takime nė gjimnazet publike nė mbarė vendin pėr tė ndarė historinė e tij me gjimnazistėt. Iniciativa e Adit mbėshtetet nga "Aksion+", njė organizatė me pėrvojė nė luftėn kundra lėndėve narkotike

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi