Ėshtė tronditur reputacioni i Kosovės

Shko poshtė

Super Ėshtė tronditur reputacioni i Kosovės

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 13, 2011 9:29 am
Ka shumė rėndėsi qė udhėheqėsit politikė nė Kosovė tė dyshuar pėr trafiqe organesh tė mos jenė pjesė e qeverisė sė re tė Kosovės, deklaroi Pėrfaqėsuesi Civil Ndėrkombėtar (ICO) nė Kosovė, Pieter Feith, njėherėsh i dėrguar i posaēėm i BE-sė.
“Formimi i qeverisė varet nga udhėheqėsit e Kosovės dhe hapat qė do tė marrin, unė nuk dua tė ndėrhyjė tek kjo ēėshtje. Anėtarėt e qeverisė sė ardhshme tė Kosovės duhet tė kenė integritet tė lartė moral”, ka thėnė Feith gjatė njė interviste pėr B92.

Ai u bėri thirrje autoriteteve tė Kosovės pėr tė qenė mė konstruktive dhe tė hapur nė hetimet pėr trafikimin e organeve njerėzore nė bazė tė pretendimeve tė paraqitura nė raportin e raportuesit tė Kėshillit tė Evropės, Dick Marty.

Sipas Feithit, reputacioni i Kosovės u trondit muajt e fundit, pas publikimit tė raportit tė Marty. “Pėr sa i pėrket raportit tė Marty besoj qė gjėja mė e mirė qė Prishtina mund tė bėjė ėshtė tė jetė e hapur dhe konstruktive sa mė shumė tė jetė e mundur. Hetimi ka shumė gjasa tė nisė, por kjo varet edhe nga provat qė Marty pritet tė dorėzojė”.

Feith ka thėnė se ėshtė e rėndėsishme qė procesi tė jetė sa mė i shpejtė tė jetė e mundur, qė tė mund tė nxirren konkluzione nė mėnyrė qė mbi Kosovė tė mos mbetet asnjė re dyshimi.

Sipas tij, sa mė shpejt tė formohet qeveria e Kosovės, aq mė shpejt do tė fillojnė edhe negociatat ndėrmjet Prishtinės dhe Beogradit. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi