Dy deputetė tė JSL i bashkohen qeverisė sė Thaēit

Shko poshtė

Super Dy deputetė tė JSL i bashkohen qeverisė sė Thaēit

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 13, 2011 12:11 pmDy nga katėr deputetėt e Listės Unike Serbe (JSL), tė cilės i prinė Rada Trajkovic, pėrkundėr marrėveshjes brenda koalicionit kanė marrė vendim qė tė pėrkrahin formimin e qeverisė sė Kosovės nė krye me PDK-nė e Hashim Thaēit, ka deklaruar Rada Trajkovic, duke theksuar se ajo do tė qėndrojė nė opozitė, raporton agjencia Beta.
Thaēi, sipas Trajkovicit, nė pėrpjekje pėr postin e kryeministrit “drejtpėrdrejt ėshtė pėrzier” nė marrėdhėniet e JSL dhe nė mėnyrė tė dyshimtė ka siguruar pėrkrahjen nė luftėn pėr kryeministėr.

“Me korrupsion apo me metoda tė tjera pėr mua tė panjohura, ka arritur qė tė fitojė dy deputetė tanė”, ka thėnė Trajkovic.

Sipas saj, ajo dhe Sreten Jovanovic do t’u mbesin konsekuent parimeve pėr mos qenė pjesė e qeverisė sė tė Kosovės. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi