EULEX-i mund t’i mbrojė dėshmitarėt

Shko poshtė

Super EULEX-i mund t’i mbrojė dėshmitarėt

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 13, 2011 12:26 pm
Zėdhėnėsja e EULEX-it, Irina Gudulevic, ka thėnė se misioni i BE-sė mund tė mbrojė dėshmitarėt nė hetimet pėr tregtinė e organeve nė Kosovės, ndėrsa ndihmėsprokurori pėr krime lufte tė Serbisė, Bruno Vekaric ka vlerėsuar se problemi qėndron nė atmosferėn nė tė cilėn punon EULEX-i.
Gjatė njė interviste pėr radio KIM, Gudelevic ka thėnė se EULEX ka besim tė plotė nė Njėsinė pėr Mbrojtjen e Dėshmitarėve dhe se kjo njėsi “tashmė ka dėshmuar se ėshtė e aftė qė tė merret me raste tė ndjeshme dhe tė profilit tė lartė”.

“Kjo njėsi mund tė zgjerohet varėsisht nga vėllimi dhe ndėrlikueshmėria e ēfarėdo hetimi zyrtar, ndėrkaq tashti kemi numėr tė madh hetuesish me pėrvojė dhe tė pavarur, tė cilėt janė tė aftė tė udhėheqin hetime shumė tė ndėrlikuara”, ka thėnė Gudulevic.

Ndėrsa Vekaric pėr television Most tė Zveēanit ka thėnė se nuk dyshon nė profesionalizmin e EULEX-it, por me faktin se “personeli qė punon me EULEX-in mund tė japė informacione tė dyshuarve tė mundshėm”.

Vekaric dhe Guduleviq kanė reaguar nė pohimet e Dick Martyt tė dhėna nė gazetėn sllovene Delo, ku ka theksuar se nė Kosovė janė vrarė disa dhjetėra njerėz, tė cilėt kanė dėshmuar pėr krime, dhe pėr kėtė kanė heshtur tė gjithė. /Telegrafi/_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi