FSK fton edhe femrat tė bėhen pjesė e saj

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super FSK fton edhe femrat tė bėhen pjesė e saj

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 13, 2011 5:01 pmForca e Sigurisė sė Kosovės ka rinisur fushatėn nė Lipjan duke shprehur interesimin qė tė ketė pjesėtarė edhe nga kjo komunė, sidomos ka bėrė ftesė qė nė radhėt e kėsaj force tė inkuadrohen femrat.

Nė debatin e fundjavės qė ėshtė mbajtur nė Lipjan, ėshtė thėnė se femra ėshtė akoma pak e pėrfshirė nė FSK. Gjyste Dabaj, zyrtare e barazisė gjinore nė Lipjan, u ka bėrė thirrje tė gjithė lipjanasve, e veēanėrisht femrave pėr inkuadrim nė FSK.

“Sipas statistikave, femra nuk ėshtė sa duhet e pėrfshirė nė FSK. Mendoj se tė jesh pjesėtare e FSK-sė ėshtė kėnaqėsi, privilegj dhe krenari pėr FSK-nė”, ka thėnė Dabaj, ndėrsa citon Koha.net.

Kapiteni i FSK-sė, Veli Murati, ka folur pėr detajet nė fushatėn e rekrutimit, e cila fillon prej 14 shkurtit dhe zgjat deri mė 21 mars. Sipas tij, tė mirat qė sjell anėtarėsimi nė FSK janė shkollimi, trajnimet, avancimi nė degėt pėrkatėse, mėsimi i gjuhėve te huaja, si dhe shumė tė mira tjera. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi