Nė dy operacione, arrestohen 10 trafikantė

Shko poshtė

Super Nė dy operacione, arrestohen 10 trafikantė

Mesazh nga Lordi prej Sun Feb 13, 2011 8:48 pm

Policia e Kosovės ka arrestuar nė dy operacione tė ndara 10 persona tė
dyshuar pėr trafikim me qenie njerėzore, si dhe ka konfiskuar rreth 1
kilogram drogė dhe armė tė ndryshme.


Operacioni i policor i koduar “Fontana 2” ėshtė zhvilluar nė
Gjakovė, Rahovec dhe Prishtinė nga Drejtoria e hetimeve tė trafikimit me
qenie njerėzore tė mbėshtetur nga njėsitė speciale operative tė rajonit
tė Pejės. Gjatė operacionet janė realizuar bastisje nė gjashtė
lokacione nė Gjakovė dhe njė lokacion nė Rahovec.


Hetimet nė lidhje me rastin kanė filluar nė fund tė nėntorit tė
vitit tė kaluar pas marrjes sė deklaratės sė viktimės ku ajo kishte
deklaruar se nė periudhėn kohore prej disa muajve ajo ishte mbajtur
kundėr dėshirės dhe ishte trafikuar.


Pas hetimeve intensive hetuesit policorė tė DHTQNJ-sė kanė siguruar
prova dhe dėshmi se viktima ishte trafikuar duke ia kufizuar tė njėjtės
lirinė e lėvizjes. Policia dyshon se kjo viktimė ėshtė transferuar nė
lokacione tė ndryshme nė Kosovė dhe shfrytėzuar nga ana e tė dyshuarve.


Viktima aktualisht ėshtė e strehuar nė vend tė sigurt sipas procedurave nacionale pėr viktimat e trafikimit.


Gjatė operacionit janė arrestuar 7 personat me dyshimin pėr trafikim
me qenie njerėzore dhe dy tė tjerė pėr armėmbajtje pa leje. Personat e
arrestuar janė Shkumbin H. (1979), Valent P. (1988), Avdylvehap B.
(1989), Mazllum T. (1987), Granit H. (1990), Labinot H. (1988), Bajram
K. (1970), Vilson Gj. (1989) dhe Tomė Gj. (1966).


Gjatė bastisjeve nė lokacionet e banimit tė disa nga tė dyshuarit
janė konfiskuar dy armė automatike AK 47, njė revolver Taurus-Brasil,
njė armė ajrore, 40 fishekė tė kalibrit 7.62mm, 5 fishekė tė kalibrit 38
mm special, 10 fishekė tė kalibrave tė llojeve tė ndryshme, dy thika
ushtarake dhe njė shufėr gome.


Nė operacionin e dytė “Kėndi”, i cili ėshtė zhvilluar nė rajonin e
Gjilanit, ku janė bastisur dy lokacione, me ē’rast janė sekuestruar 660
gramė substancė narkotike qė dyshohet tė jetė marihuanė dhe 5.5 gramė
heroinė. Policia gjatė kėtij operacioni ka arrestuar njė tė dyshimtė,
identiteti i tė cilit nuk ėshtė bėrė i ditur.

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nė dy operacione, arrestohen 10 trafikantė

Mesazh nga Lordi prej Sun Feb 13, 2011 8:50 pm

Valent P. (1988) ky nder gjith keta ishte shoku im i shkolles fillore klases 5 dhe 6 ndersa tash un e shikoj ndryshimin e ti ne trafikim si nje qenje jo njerzore..

jap dorehecje nga ky person si shok i pa vler permua ( met vertet kam pas dyshime por asniher skam pa-pas fakte ) kshtu qe morri fund shoqeria mes meje e ti

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi