Gjyshja (61 vjeēare) lindi nipin e saj

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Gjyshja (61 vjeēare) lindi nipin e saj

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 10:04 amTė lindėsh nė moshėn 61 vjeēare nė vetvete ėshtė e pabesueshme, por Kristine Casey jo vetėm se lindi nė atė moshė, por solli nė kėtė botė nipin e saj.
Casey ėshtė gruaja mė e vjetėr qė ka lindur ndonjėherė nė Illinois, pas menopauzės arriti ta lindė njė fėmijė tė shėndetshėm. Vajza e amerikanes dhe dhėndėri i saj po pėrpiqeshin qė shumė vite tė lindnin njė fėmijė por pa sukses. Sara Connell qė nė vitin 2004 kishte filluar pėrpjekjet pėr tė mbetur shtatzėnė.

U vėrtetua se ajo s’mund tė mbeste shtatzėnė me rrugė natyrale dhe vendosi pėr mbarsim artificial. Herėn e parė mbeti shtatzėnė me binjakė, por tė dy lindėn tė vdekur, ndėrsa herėn e dytė pati njė abort spontan.

Mu pėr kėtė arsye kėrkoi ndihmėn e nėnės sė saj, e cila shtatzėninė e fundit e kishte kryer para 30 vitesh. Sara dhe bashkėshorti i saj Bill janė prindėr biologjik tė foshnjės, ndėrsa Kristine Casey vetėm se ka bartur embrionin e krijuar nga qeliza vezė dhe sperma e qiftit.

“Kur pashė foshnjėn sė pari fillova tė qajė. Kjo ėshtė njė mrekulli e madhe”, tha Sara Connell pėr gazetėn “Chicago Tribune”. Gjatė lindjes nuk ka pasur kurrfarė komplikimi. Qifti mė nė fund ėshtė i lumtur pėr fėmijėn e lindur, por me siguri se do tė ballafaqohet me probleme kur djali pasi tė rritet do tė fillojė tė kėrkojė sqarime se si ka ardhur nė kėtė botė. /Telegrafi/_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi