Atributet e paraguaianeve

Shko posht

Super Atributet e paraguaianeve

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 10:05 amN qytetin Encarnation t Paraguait karnavali po zgjat q nj muaj e gjysm. Qytetart dhe turistt ende nuk i kan ndal vallzimet dhe ndejat. Encarnation, ndryshe sht i njohur si qytet i karnavaleve dhe n muajin shkurt qyteti zhytet n pushtetin e maskave.
sht tradit q njerzit n rrug t hedhin uj n kalimtart e rastit, qoft duke hedhur uj nga bidont ose duke mbushur balonat me uj.

Balonat duket se nuk jan n mod sivjet, pasi valltaret magjepsse me puplat e karnavaleve, po thyejn traditn duke dshmuar me gjokset e tyre t bujshme se gjinjt jan kriteri kryesor pr pjesmarrje n karnaval. Valltaret e zbukuruara me pendla dhe xhevahire garojn se cila do t vallzoj m s miri me ritmin e daulleve. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi