Dhjetėra tė dyshuar merren nė pyetje pėr incidentin nė Kala

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Dhjetėra tė dyshuar merren nė pyetje pėr incidentin nė Kala

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 11:31 amDhjetėra pjesėmarrės tė dyshuar nė incidentin e sė dielės nė Kalanė e Shkupit mbrėmė janė marr nė pyetje nė stacionet policore nė Shkup.
Siē raportoi televizioni Kanal 5, i afėrt me partinė nė pushtet - VMRO DPMNE, ndėr ta ka edhe pjesėtarė tė grupit tė tifozėve “Komiti” dhe se pjesėmarrėsit e pėrleshjes janė identifikuar nė bazė tė incizimeve policore dhe tė mediave.

Ndėrkohė, Ministria e Punėve tė Brendshme (MPB) konfirmoi se gjatė natės janė ftuar nė bisedė informative tė dyshuarit pėr pjesėmarrje nė incident.

Lidhur me incidentit, kryeparamentari Trajko Veljanovski ka konvokuar koordinimi nė Parlament tė grupeve parlamentare. Por, aty munguan grupet parlamentare tė partive opozitare, tė cilat kohė me parė e kanė lėshuar Parlamentin.

Edhe Qeveria pritet tė debatojė tė hėnėn lidhur me kėtė incident qė ka tensionuar marrėdhėniet ndėretnike nė Maqedoni. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi