LG Optimus 3D me dy bėrthama

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super LG Optimus 3D me dy bėrthama

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 11:34 amKompania LG nė celularin Optimus 3D po ashtu shfrytėzon procesorin dybėrthamėsh, kėsaj radhe nga Texas Instruments.
LG nė panairin MWC ka publikuar disa detaje teknike shtesė qė lidhen me telefonin e saj tė menēur Optimus 3D. Sikur Optimus 2X, edhe Optimus 3D ka procesor dybėrthamėsh me takt pune 1 GHz, vetėm se nė kėtė rast NVIDIA Tegra ėshtė zėvendėsuar nga Texas Instruments OMAP 4.

Pajisja ka bėrthamė grafike PowerVR SGX540 dhe dalje HDMI, mirėpo vėmendje mė sė shumti tėrheq ekrani i tij. Bėhet fjalė pėr ekranin tredimensional 4.3-inēėsh dhe rezolucion WVGA, i cili pėr shfaqje 3D nuk kėrkon nga pėrdoruesit tė shfrytėzojnė syze tė posaēme, e celulari ka dy kamera pėr tė mundur tė incizojė pėrmbajtjet tredimensionale. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi