Rriten eksportet “Made in Albania”

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Rriten eksportet “Made in Albania”

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 12:01 pmTiranė, 14 shkurt - Eksportet “Made in Albania” po zgjerohen mė shumė nė tregjet ndėrkombėtare. Kjo zyrtarizohet nga Administrata Doganore Shqiptare, qė njofton se sasia dhe vlera e tyre ėshtė rritur ndjeshėm nė muajin janar tė kėtij viti, krahasuar me tė njėjtėn periudhė tė vitit 2010. Eksportet shqiptare nė muajin janar llogariten 7.8 miliardė lekė, ndėrsa nė tė njėjtėn periudhė tė vitit 2010 arritėn 4.4 miliardė lekė. Sipas statistikave, gjatė muajit janar tė vitit 2011 sasia e eksporteve shqiptare ėshtė 230 mijė tonė nga 102.8 mijė tonė tė regjistruara nė tė njėjtėn periudhė tė njė viti mė parė. Pėr herė tė parė gjatė vitit 2010 eksportet “Made in Albania” u dyfishuan nė krahasim me vitin paraardhės, duke shėnuar 75 miliardė lekė. Gjithashtu, prodhimi i energjisė elektrike nė rekorde nė vitin 2010 ka ndikuar pozitivisht nė vlerėn e eksporteve shqiptare.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi