PDK-ja llogarit “Listėn Dr. Ibrahim Rugova”, kjo thotė se nuk e din

Shko poshtė

Super PDK-ja llogarit “Listėn Dr. Ibrahim Rugova”, kjo thotė se nuk e din

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 12:03 pmPrishtinė, 14 shkurt - Anėtari i PDK-sė, Memli Krasniqi, ka thėnė dje se kjo parti ka arritur njė pajtim, siē e ka quajtur ai, parimor pėr tė qenė nė qeveri bashkė me listėn “Dr. Ibrahim Rugova”.
“Ne jemi pėrqendruar qė tė kemi njė pėrfundim tė procesit tė bisedimeve me koalicionin pėr Kosovė tė Re. Me listėn ‘Dr. Ibrahim Rugova’ ne tashmė e kemi njė pajtim parimor pėr tė qenė bashkė nė qeveri”, ka thėnė Krasniqi. “Detajet e marrėveshjes besoj se do tė finalizohen nė takimet e ditėve tė ardhshme”.
Por, nė anėn tjetėr, anėtari i listės “Dr. Ibrahim Rugova”, Bujar Bukoshi, ka thėnė qė bisedimet midis PDK-sė dhe listės “Dr. Ibrahim Rugova” tė mos kenė filluar ende.
“Ende nuk kemi marrė ftesė nga PDK-ja pėr bisedime. Nuk ka asgjė konkrete, ėshtė herėt. Presim qė gjatė ditėve nė vijim tė fillojnė bisedimet dhe mė pas tė shohim”, ėshtė shprehur Bukoshi.
Nė tė vėrtetė, lista “Dr. Ibrahim Rugova”, qė ka qenė pjesė e listės sė AAK-sė gjatė zgjedhjeve, ka vetėm njė deputet, tė birin e presidentit tė ndjerė, Ukė Rugovėn.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi