Ushqimet e gatshme ndikojn n inteligjencn e fmijve

Shko posht

Super Ushqimet e gatshme ndikojn n inteligjencn e fmijve

Mesazh nga Ditta prej Mon Feb 14, 2011 3:06 pmKonsumi i ushqimeve t gatshme si pica ul koeficientin e inteligjencs tek fmijt.
Krkuesit
e universitetit t Bristolit thon se konsumi i ushqimeve si
patatinat, okollatat dhe biskotat mund t dmtojn inteligjencn e
fmijve n nj koh q konsumi i ushqimeve t shndetshme shton
inteligjencn e tyre.
Krkuesit e universitetit t Bristolit duke analizuar 4 mij fmij
nga mosha 3 deri n 7 vje shqyrtuan influencn e regjimeve t ndryshme
ushqimore tek inteligjenca e tyre. Kto krkime treguan se fmijt n
moshn 3 vjeare t cilt ushqeheshin me ushqime t gatshme si fast
food, patatina, salsie dhe sallam kishin nj koeficient inteligjence t
ult n moshn 8 vje e gjysm.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi