PDK nuk jep hollėsi pėr takimin

Shko poshtė

Super PDK nuk jep hollėsi pėr takimin

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 3:16 pmKryesia e Partisė Demokratike tė Kosovės ka pėrfunduar mbledhjen, mirėpo asnjėri nga anėtarėt e Kryesisė nuk ka folur pas takimit, ku janė diskutuar kėrkesat e Aleancės Kosova e Re pėr bashkėqeverisje, pėrfshirė kėtu edhe ēėshtjen e presidentit.
Nuk bėhet tė ditura konkluzionet e kėsaj mbledhje, ndėrkohė qė nuk janė parė nė mbledhje kryetari i PDK-sė, Hashim Thaēi dhe sekretari i pėrgjithshėm, Jakup Krasniqi.

Pas takimit tė Kryesisė sė PDK-sė, do tė mbahet ai i Kėshillit drejtues rreth orės 16:00, me ē'rast do t’i prezantohen qėndrimet e Kryesisė.

Ndryshe, bisedimet ndėrmjet dy forcave politike pėr koalicionin e ri qeverisės janė vėshtirėsuar pėr shkak tė qėndrimeve tė ndryshme pėr ndarjen e posteve tė larta shtetėrore.

Partia e biznesmenit Pacolli, Aleanca Kosova e Re ka kėmbėngulur nė postin e presidentit dhe disa ministri pasi sipas tyre aty do tė kenė hapėsirė tė kontribuojnė pėr vendin, ndėrkaq PDK thotė se nuk ėshtė e gatshme qė t’i ofrojė Pacolli postin e presidentit meqenėse Kryesia e saj ka vendosur qė pėr kėtė post ta kandidojė Jakup Krasniqin, i cili aktualisht ushtron kėtė pozitė. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi